Wybór wózka - informacje wstępne 

ARteam posiada szeroką ofertę wózków inwalidzkich. W odróżnieniu od wielu innych urządzeń medycznych, wózki inwalidzkie są wyrobem mocno zróżnicowanym. Choćby ze względu na wymiary i komfort użytkowania, dobór właściwego wózka jest efektem szeregu konsultacji i doprecyzowania co do potrzeb, wymagań oraz gustu klienta. Są one praktycznie budowane od początku pod konkretną osobę.

Potrzebujesz przymiarki? Na napisz do nas na czacie lub skorzystaj z zakładki >>>KONTAKT<<<

Wybór wózka jest podyktowany przede wszystkim jego przeznaczeniem, czyli w jaki sposób będzie używany. Ważny jest tutaj stan pacjenta. Możemy wyodrębnić kategorie wózków manualnych (nie napędzanych elektrycznie):

  • Sportowe - dla pacjentów aktywnych sportowo. Główną rolę pełni waga oraz zwrotność poruszania się na wózku, z uwagi na minimalną ilość dodatków oraz lekkość podzespołów.

Sunrise EliteSunrise Elite

Sunrise Elite

sportowy.png

Shark RS

  • Aktywne/półaktywne - pacjent jest w stanie sam poruszać się na wózku, ewentualnie jest możliwość pchania wózka przez opiekuna. Atutem jest lekkość.Sunrise HeliumSunrise Helium

Sunrise Helium

  • Dziecięce - wózki są rozmiarowo mniejsze, skonstruowane tak, aby w jak najlepszy sposób korygować wzrost i postawę dziecka.

Sunrise SimbaSunrise Simba

Sunrise Simba
  • Geriatryczne – wózki dla osób starszych, ale także wózki przeznaczone dla pacjentów większych, z nadwagą, zwolnionym metabolizmem, gwarantujące komfort użytkowania i obsługi.

Sunrise Cirrus
  • Standardowe (ręczne)  -   najbardziej uniwersalne wózki, wykorzystywane głównie w ośrodkach zdrowia. Z uwagi na dużą paletę regulacji, mogą być wykorzystywane dla większej ilości pacjentów (półaktywne). 

Sunrise Unix

Rama

Wybór ramy jest kompromisem między wagą a łatwością składania. Rama stała zmusza użytkownika do częściowego demontażu w transporcie lub składowaniu (np. przy przewozie samochodem), ale jest lżejsza. Rama składana jest zwykle cięższa, ale wózek składa się w całości. Kształt ramy ma znaczenie korygujące i estetyczne, ze względu na ułożenie ciała na wózku.

Materiał

Najpopularniejsze materiały z których zrobione są ramy wózków to aluminium, włókno węglowe i stal. Materiały z których zrobiona jest rama znacznie wpływają na wagę oraz końcową cenę wózka. 

Tapicerka 

Właściwy dobór tapicerki to kwestia komfortu, ale również właściwego ustawienia pacjenta na wózku. Dlatego oferujemy lekką tapicerkę rehabilitacyjną zapobiegającą odleżynom oraz dalszym wadom postawy, a także odporną na trudne warunki atmosferyczne podczas spacerów na zewnątrz.

Dodatki

Dodatkowy napęd 

Napęd wózka, na baterię, mocowany z przodu, czyli tzw. przystawka rowerowa jest wyposażona dla bezpieczeństwa w oddzielne hamulce oraz światło przednie. Przystawka ma również wersję dla wózków inwalidzkich dziecięcych.

Na dłuższe dystanse, czy do jazdy pod górę, dostępne są również napędy z tyłu, wspierające i sterowane przez opiekuna.

Akcesoria

Nasi specjaliści służą radą i doświadczeniem przy wyborze praktycznych i estetycznych dodatków ułatwiających codzienne użytkowanie wózka. Wiele z nich jest dostosowanych do konkretnych modeli, dlatego zachęcamy do konsultacji.

   

Nowe kółko Sunrise FRONTWHEEL pozwala na jazdę po trawie, bruku, błocie, żwirze i innych nierównościach terenu, utrzymując kółka przednie nad podłożem, zarówno podczas jazdy w przód, jak i w tył.

Zapraszamy do Katalogu!

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password