Dlaczego nie warto kupować fotelika z drugiej ręki?

person Posted By: ARteam list In: Blog ARteam On: comment Comment: 0 favorite Hit: 670

Wielokrotnie rodzice dzieci niepełnosprawnych, decydują się na zakup używanych sprzętów rehabilitacyjnych. Atrakcyjna cena i możliwość posiadania takiego sprzętu od ręki jest bardzo kuszącym rozwiązaniem dla rodziców, ale czy na pewno odpowiednim? My skupimy się na używanych fotelikach samochodowych rehabilitacyjnych i dlaczego zdecydowanie odradzamy ich zakup! 

Rodzice często decydują się na zakup fotelika rehabilitacyjnego przez internet.  Uniemożliwia to oględziny sprzętu na żywo. Na zdjęciach fotelik używany na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od nowego, jedynie śladami użytkowania. Tak samo ciężko jest wychwycić czy fotelik brał udział w wypadku samochodowym. Często nawet nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić. Fotelik powypadkowy nigdy nie będzie spełniał swojej funkcji tak dobrze jak nowy. Nigdy nie zagwarantuje bezpieczeństwa podczas transportu dziecka, tak jak było to przewidziane przez producenta.

 

Trzeba również nadmienić bardzo ważną rzecz. Często taki fotelik "obiega" kilkoro dzieci. Jest kupowany i sprzedawany wielokrotnie. Jak wszystko, każdy fotelik ma swoją datę ważności - plastiki, styropiany, pianki, wypełnienia, wszelkie dodatkowe elementy. Mając kilka/kilkanaście lat, pod wpływem warunków oraz użytkowania tracą swoje właściwości. Trzeba też pamiętać, że technologia idzie do przodu, a zwłaszcza w kwestii rehabilitacji i fizjoterapii! Ciągle udoskonalane są pewne rozwiązania, a inne całkowicie zmieniane. Niestety starsze foteliki wciąż mają wady, których nie jesteśmy w stanie skorygować, a które mogą wpłynąć zdrowie dziecka.

Jak wcześniej nadmieniliśmy, najczęściej rodzice kupują fotelik przez internet, bez specjalistycznego doradztwa, przymiarek, niekoniecznie dopasowany do dziecka, jego stanu zdrowia oraz potrzeb. Spotykaliśmy się z przypadkami, gdzie rodzic żałował kupna używanego fotelika. Decydował się wtedy na zakup nowego, z różnych względów: np. dziecko przybierało nieodpowiednią postawę w foteliku. Fotelik, przez to że używany nie działał po czasie tak jak powinien, brakowało np. dodatkowej stabilizacji. 

 

 Najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowego fotelika. Jak wiadomo, wiąże się to z dużymi kosztami, na które często rodzice nie mogą sobie pozwolić. Musimy jednak pamiętać, że możemy skorzystać z dofinansowań PFRON. Jest także wiele fundacji, które chętnie pomogą w uzyskaniu dodatkowych środków na zakup specjalistycznego sprzętu. 

Pamiętajcie, że dobrze dopasowany fotelik samochodowy rehabilitacyjny, wspomaga długotrwałą pracę rodziców i rehabilitantów. Po to jesteśmy też my. Aby pomóc, doradzić i zapewnić całkowite bezpieczeństwo oraz odpowiednie dla dziecka pozycjonowanie! 

Pamiętajcie że fotelik powinien być skonfigurowany indywidualnie pod potrzeby dziecka!

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password